Об’єднання структур та організацій як рушійна сила до успішної адвокації ВПО

0


Підводимо перші підсумки проєктної діяльності «Адвокація місцевих політик ВПО» за підтримки проєкту «Фенікс», що виконується Фондом Східна Європа коштом Європейського Союзу».
Наші висновки
Особливості життя переселенців та проблеми, з якими вони стикаються на Черкащині, є важливим питанням, яке стосується всього населення регіону. Застосування соціальної підтримки та інтеграції є необхідним кроком для вирішення проблем переселенців, а роль обʼєднань ВПО формальних і неформальних у цьому процесі має бути активною та підтримуючою.
Однією з основних проблем переселенців на Черкащині є наявність неналежних укриттів у дошкільних закладах. Більшість закладів не мають достатньої кількості місць, що не задовольняє потреби дітей переселенців. Це створює складнощі для батьків, які не можуть працювати, оскільки не мають можливості відвести дитину до дитячого садочка. Розв’язання цієї проблеми вимагає зусиль місцевих Рад та підтримки з боку держави, яка повинна забезпечити додаткові ресурси для будівництва та реконструкції закладів дошкільної освіти.
Також переселенці активно звертаються до юристів щодо питань соціальних виплат і допомоги на отримання житла. Виникають труднощі у нарахуванні виплат, адже часто    переселенці скаржаться на несправедливий розподіл коштів. Наприклад, ті ВПО, які переїхали до Черкащини після 2022 року, отримують додаткові пільги, тоді як переселенці, які проживають у нашому регіоні після 2014 року, не отримують такі ж вигоди. Отож це практика для членів Рад ВПО, які повинні відстоювати інтереси переселенців та стежити за справедливими умовами нарахування соціальних виплат для всіх, незалежно від того, коли вони прибули до області.
Інший важливий аспект сучасного життя переселенців – це інтеграція в нове соціальне середовище. Часто новачки відчувають себе відстороненими у новому місці проживання. Об’єднавшись, ВПО можуть створювати програми та заходи, спрямовані на підтримку та інтеграцію переселенців. Наприклад, це може бути організація культурних заходів, ярмарків, ділових співбесід та тренінгів, які сприяють знайомству та взаємодії з місцевим населенням. Це стимулюватиме взаємодію та підтримуватиме активний процес адаптації та інтеграції переселенців.
Важливо зазначити, що всі ці заходи та програми повинні бути спрямовані на допомогу жінкам-переселенкам, оскільки вони становлять значну частину переселенців на Черкащині. Згідно дослідження нашої команди, ця частина становить 80% від усіх ВПО. Дівчата та жінки, як і чоловіки, потребують особливої уваги, підтримки та можливості проявити свої професійні й особисті амбіції. Матеріальна допомога, можливості підвищення кваліфікації та створення сприятливих умов для розвитку кар’єри – це лише кілька аспектів, які можуть і повинні забезпечити Ради ВПО для підтримки жінок-переселенок.
Отже, вирішення проблем переселенців на Черкащині потребує поєднання зусиль різних структур та організацій, а особливу роль повинні відігравати інституційні обʼєднання ВПО. Створення умов для отримання освіти, соціальної підтримки та інтеграції – це завдання, яке стоїть перед нами всіма. Тільки відповідальне ставлення та спільні зусилля допоможуть забезпечити гідні умови життя та подолання проблем переселенців на Черкащині.
Матеріал підготовлено ГО «Проти Корупції» в  межах проєкту «Адвокація місцевих політик ВПО» за підтримки проєкту «Фенікс», що виконується Фондом Східна Європа коштом Європейського Союзу.  Думки, викладені у цій статті, не обов’язково відображають позицію Фонду Східна Європа та Європейського Союзу.


 

Поширити в

Comments are closed.