😊 Історія відбудови укриття гімназії №29 почалася ще в березні 2023 року. Заклад не був пошкодженим, однак потребував відновлення очного навчання, яке було можливим лише за наявності укриття. Його почали облаштовувати в підвалі будівлі й завершили роботи швидко, але чи якісно?
🔨 Попрацювали над відбудовою аж два підрядники, однак перший у березні 2023 року виконав лише підготовчі роботи до повноцінного ремонту. Основні ж роботи швидко виконали в межах іншого проєкту до кінця 2023 року — відремонтували укриття, зокрема зробили косметичний ремонт стін, заміну дверних вхідних блоків, покриття підлоги, облаштування санвузла, влаштування каналізації, водопостачання, електроосвітлення.
🌱 Зробили укриття енергоефективним з встановленням альтернативних джерел живлення, проте традиційно в подібних проєктах відбудови майже нічого не роблять для доступності маломобільним групам населення (далі – МГН).
📎 В закладі передбачили аж дві кнопки для таких людей: одна є біля входу, інша – при задньому вході. І знову ж таки, немає радості без печалі, бо до першої кнопки дотягнутися, сидячи на візку, просто неможливо. Вона знаходиться між входом до закладу та укриття, яке, до речі, досить сучасне: є чудові меседжі на стінах, різні куточки для психоемоційного відновлення й навіть прилади для енергоефективності приміщення. Проте, як говорить директорка закладу, ширина проходів та висота дверей псує їхнє укриття «школи щастя». На жаль, підвал неможливо було облаштувати по-іншому. Частково є бар’єри й в самій будівлі.
❌Отож, коли тато-військовий виявить бажання відвести дитя в перший клас і при першому дзвонику їх застане тривога, він зустрінеться із незручностями ще до входу в укриття. Втім, керівниця закладу «Якщо до закладу завітає маломобільна людина, я готова і на руках її чи його занести. А з кнопкою питання вирішимо».
💡 Та це не єдине відкрите питання: укриття розраховане на 330 осіб, проте в закладі 429 осіб і на 3 класи не вистачає місць. Серед учнів є й 12 дітей з ООП з іншого закладу. Зі слів керівниці закладу, планують збільшити кількість місць шляхом придбання мобільних стільців (складних).
👏 Наша команда ГО «Проти Корупції» щиро дякує керівниці закладу та працівникам за допомогу в проведенні моніторингу та екскурсію чудовим закладом. Бажаємо гімназії продовжувати процвітати!
З проєктом відбудови закладу можна ознайомитися тут: https://surl.li/gsmrtn (перший проєкт: https://surl.li/xmvsb) .
📌Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту ««Громадський моніторинг відновлення: прозорість та підзвітність відбудови соціальної інфраструктури Миколаївського та Бериславського районів», що реалізується в межах субгрантингового компоненту проєкту «Контроль витрат на відновлення», який реалізується за підтримки Європейського Союзу.
Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Проти Корупції» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт «Контроль витрат на відновлення» впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО «Технології прогресу».