Чинний заступник голови Золотоніської районної ради Тетяна Гончаренко обіймає свою посаду другий рік поспіль. Перед тим, як стати заступником голови, Тетяна Іванівна входила до складу постійної комісії з питань освіти, молоді, культури, фізкультури і спорту. Ще раніше – була директором Подільського навчально-виховного комплексу.
У декларації за 2016-ий рік Тетяна Гончаренко зазначила володіння житловим будинком на 100 квадратних метрів, вартістю понад 113 тисяч гривень та 35-ма земельними ділянками загальною площею понад 212 гектарів. Також у власності Тетяни Гончаренко та її чоловіка Олександра дві легкові автівки марки «Chevrolet», 3 вантажівки, причіп та 4 одиниці сільськогосподарської техніки. Все рухоме майно загальною сумою на 935 00 гривень (окрім однієї легкової автівки, вартість якої не вказана, а власником позначена третя особа – Федір Костогриз). Більшість майна і землі було придбано до 2016 року (перед тим, як Тетяна Гончаренко стала заступником голови районної ради).
Така велика кількість землі (більшість з якої – орендована, у 100% власності сім’ї Гончаренків лише 3 земельні діляки загальною площею майже 4 га) та сільськогосподарської техніки пояснюється тим, що чоловік Тетяни Гончаренко – приватний підприємець. Олександр Гончаренко є власником приватного сільськогосподарського підприємства «Ірина», що розташоване у селі Подільське. У 2016-му він зареєстрував 270 тисяч гривень прибутку.
У веденні бізнесу чоловіку допомагає і Тетяна Гончаренко, яка в декларації зазначила аж три основних місця роботи. Так, 81 тисячу гривень декларанта отримала від Золотоніської районної ради, 44 тисячі – від роботи в «Ірині» та ще 10 тисяч від відділу освіти Золотоніської районної державної адміністрації. Ще майже 7 тисяч гривень склали прибутки від надання майна в оренду (у 2015-му сума складала трохи більше 5 тисяч).
Порівняно з декларацією 2015 року (яку Тетяна Гончаренко заповнювала ще в паперовому варіанті), доходи заступниці голови районної ради зросли вдвічі (140 000 гривень проти 70-ти у 2015-му). Ріст відбувся, в основному, через збільшення суми заробітної плати – 135 тисяч з трьох місць роботи проти 64-рьох у 2015-му.
Так само збільшилися і статки Олександра Гончаренка – 270 тисяч проти 150-ти (із них 107 тисяч – прибуток від підприємницької діяльності).
Тетяна Гончаренко: про що пишуть ЗМІ
Ім’я Тетяни Гончаренко у золотоніських електронних засобах масової інформації згадується нечасто. Власне, матеріали про неї знаходимо на сайті «Золотоноша Online» та в інтернет-виданні «Лівобережна».
Перше ЗМІ повідомляє про те, що директор Подільського навчально-виховного комплексу пожертувала левову частку своєї премії на спорудження бетонного паркану навколо навчального закладу.
«За успіхи в роботі була нагороджена премією імені Василя Захаренка, відомого педагога, директора Сахнівської школи, що в Корсунь-Шевченківському районі. Своєю премією вона розпорядилася благородно: більшу її частину (3700 гривень із 5000) цієї осені, нещодавно витратила на встановлення бетонного паркану навколо своєї школи. Частину коштів на це добре діло зібрали батьки, та залишився ще відрізок, на який директор “доточила” своєю премією», – пише «Золотоноша Online».
Інтернет-газета «Лівобережна» згадує про цей самий випадок, повідомляючи про обрання Тетяни Гончаренко заступником голови Золотоніської районної ради Валерія Саранчі.
Вперше заступником голови Золотоніської районної ради Тетяна Гончаренко стала 11 лютого 2016 року. Її обранню, як пише інтернет-портал «Лівобережна», передували три місяці роздумів депутатів, оскільки питання обрання заступника переносилося. Вносячи кандидатуру на посаду заступника, голова районної ради Валерій Саранча, наголосивши, що вона з іншої політичної сили, що потрібно для дотримання рівноваги (Саранча був браний депутатом від Золотоніської районної партійної організації Аграрної партії України, а Гончаренко – від партії Блок Петра Порошенка). На попередніх виборах Тетяна Гончаренко балотувалася від Партії Регіонів, хоча в обох випадках лишалася позапартійною.
Ірина Семенова, фахівець з планування і проведення pr-кампаній ГО «ПРОТИ КОРУПЦІЇ»
Матеріал підготовлений в рамках співпраці з проектом ПРООН «Прозорість і доброчесність публічного сектору», проекту «Конфлікт інтересів у діяльності місцевих депутатів Черкаської області»