Голова Корсунь-Шевченківської райради Валерій Заболотній обіймає свою посаду другий рік поспіль.
Перед тим як очолити райраду Валерій Іванович рік пропрацював головою Корсунь-Шевченківської РДА.
Ще раніше Валерій Заболотній брав активну участь у заснуванні та роботі багатьох підприємств у Корсунь-Шевченківському. Так, він володів майже 80% ТОВ «Агропроменерго», що спеціалізувалося на ремонті та технічному обслуговуванні електронного й оптичного устаткування (розмір статутного внеску – майже 15 тисяч гривень). Також Заболотній мав 100% акцій та був засновником ПП «Пальміра», де виробляли рибні продукти (статутний внесок – 55 тисяч гривень). А також був одним із засновників СТОВ «Торговий дім «Агрокорсунь» (10% акцій, статутний внесок 2 100 гривень). Окрім цього, Валерій Заболотній є одним із засновників обслуговуючого кооперативу «Надросся», зареєстрованого 5,5 років тому.
Згідно декларації керівника райради, сім’я Валерія Заболотнього сімнадцятьма земельними ділянками у селі Черепин Корсунь-Шевченківського району та безпосередньо у райцентрі. Загальна площа землі – понад 15 гектарів. Також у власності сім’ї два житлових будинки у Корсуні на 140 «квадратів» (ціна не вказана) та 70 квадратних метри (ціна 92 тисячі гривень), квартира у цьому райцентрі – 45 «квадратів» вартістю майже 173 тисячі гривень та дві квартири у Києві, обидві на 102 квадратних метри, зареєстровані на дружину і дочку Валерія Заболотнього. Сукупна вартість київських квартир – майже 4 мільйони гривень.
Також декларант володіє нежитловим приміщенням на 374 квадратних метри, вартістю майже 106 тисяч гривень.
Серед рухомого майна Валерія Заболотнього – чотири автівки toyota highlander 2013 року випуску за 448 тисяч гривень, ВАЗ 21144 2013 за 64 тисячі гривень, легковий причіп КРД 050122 2014 за 6,5 тисяч гривень та вантажівка ГАЗ 5312 1989 за 7 тисяч гривень.
Дружина-підприємець, коштовні подарунки та… благодійна допомога
У 2016-му Валерій Заболотній задекларував близько 120 тисяч гривень заплати від Корсунь-Шевченківської районної ради, майже 65 тисяч спадщини та не грошовий подарунок, вартістю в 16 тисяч гривень, від Надії Кутовенко.
Слід відзначити, що основним «годувальником» у сім’ї Заболотніх у 2016-му була дружина очільника районної ради Галина Заболотня. Підприємницькою діяльністю вона заробила 960 тисяч гривень за рік. Ще 24,5 тисячі сім’я заробила від здачі в оренду майна СТОВ «Аграрник». Незважаючи на і так досить пристойні доходи родини, в цьому ж році Валерій Заболотній отримав ще майже 2 тисячі благодійної допомоги від цього ж підприємства. Третиною акцій СТОВ «Аграрник», що розташоване в селі Черепин (як і більшість землі родини Заболотніх) володіє дочка Валерія Заболотнього Юлія (статутний внесок – 11 тисяч гривень). Також, згідно даних порталу YouControl, Юлія Заболотня володіє 50% акцій корсунського підприємства ТОВ «Корсуньрайагропостач», що торгує рідким і твердим газоподібним паливом (розмір статутного внеску майже 91 тисяча гривень).
Загалом грошові активи декларанта готівкою у 2015-му році та 2016 році склали по 120 тисяч гривень відповідно (за даними сайту pep.org.ua). Щодо активів сім’ї, то в 2015-му вони становили 960 тисяч гривень, 37 тисяч доларів та 32 тисячі гривень. У 2016-му ж активи сім’ї зменшилися до 150 тисяч гривень за рахунок купівлі двох квартир.
Щоправда, якщо вартість однієї покупки в графах «нерухоме майно» та «вид правочину, який спричинив видаток» – приблизно 2,5 мільйони гривень, то з іншою квартирою величезна різниця – майже 1,5 мільйони проти 15 тисяч.
Ірина Семенова, фахівець з планування і проведення pr-кампаній ГО «ПРОТИ КОРУПЦІЇ»
Матеріал підготовлений в рамках співпраці з проектом ПРООН «Прозорість і доброчесність публічного сектору», проекту «Конфлікт інтересів у діяльності місцевих депутатів Черкаської області»