Моніторинг відновлення: що (не) зроблено у Баштанській багатопрофільній лікарні?

0

У КНП «Баштанська багатопрофільна лікарня» Баштанської міської громади було здійснено поточний ремонт хірургічного відділення та зараз проводиться встановлення ліфта. У межах проєкту під час моніторингового виїзду команди ГО «Проти Корупції» було помічено кілька позитивних моментів. 

Місцева влада та адміністрація лікарні активно працюють на майбутнє, прагнучи зробити відновлення закладу якнайкращим. Для цього вони залучили фінансову підтримку міжнародних донорів на суму більше 21 млн грн. Це сприятиме відбудові за принципом «краще, ніж було», модернізації приміщення поліклініки, а також забезпеченню його сучасним обладнанням.

Що зроблено за донорські кошти?

Одним із прикладів цього є ремонт хірургічного відділення із застосуванням кращих практик будівництва подібних закладів із сучасним підходом. Однак важливо зазначити, що відбудова має бути ще й з інклюзивним підходом, тобто з урахуванням потреб маломобільних пацієнтів та людей з інвалідністю. Наприклад, у туалетах це передбачено, але на практиці для комфорту таких пацієнтів чомусь не зроблено: поручні біля умивальників та унітазів й вимикачі світла розташовані на далекій відстані. Ці недоліки є невеликими, але вони мають місце.

Представники адміністрації лікарні дбають про зручний доступ хворих, зокрема людей з інвалідністю, до потрібних відділень. Встановлення ліфта здійснюється за використанням сучасних технологій, а енергопостачання забезпечується за допомогою альтернативних джерел, зокрема сонячних панелей. На території лікарні розташована сонячна ферма потужністю 150 кВт.

Щодо укриття, то спуск до нього ще не облаштований належним чином, однак всередині умови відповідають вимогам для використання. Сподіваємося, що в майбутньому потреби маломобільних людей та людей з інвалідністю будуть враховані повною мірою.                                                                 Наша моніторингова команда виявила проблему необлаштованих умов евакуації та  вказала на неї представникам адміністрації. В свою чергу вони сказали, що врахують зауваження.

Важливо зазначити, що осучаснено реєстратуру, яка базується на принципах доступності всіх груп людей. Інклюзивними зробили й підʼїзди в лікарню на першому поверсі. Система реєстрації хворих об’єднана в єдину систему, яка завʼязана з кол-центром. Він є зручним та облаштованим для працівників і має достатню кількість технічного обладнання

Оновлення теплоцентралі та котельні із сучасним підходом є також дуже важливим кроком у відбудові. Це котельня сучасного модульного типу і має економні європейські котли.

Всі процеси відбудови, що вказані вище, були здійснені за рахунок коштів, які направлені міжнародними партнерами. Результат використання державних коштів на відновлення нової поліклініки поки що не бачили. Ремонт триває вже один рік, а відсоток виконаних робіт становить лише 10%. Станом на липень місяць відомо лише про вириття котловану та заховані 30 млн грн!

Що (не) зроблено за державні кошти?

Різниця між фінансуванням та реалізацією державних коштів і міжнародних суттєва і прикладом є відновлення поліклініки за бюджетні кошти. Звідки такий висновок? Ось ремарка: на нове будівництво лікувального корпусу та поліклініки Баштанської багатопрофільної лікарні підрядник ТОВ «ПІВДЕНЬБУД МИКОЛАЇВ ЛТД» виграв 2 тендери на суму 311 млн грн у травні 2023. Це саме ті кошти, що виділили з державної субвенції на ліквідацію наслідків збройної агресії.

Уточнюємо, що це лише станом на липень… Тишком-нишком за більше ніж 1 рік освоєно 30 млн грн і буквально «заховано» їх за паркан, де є лише котлован.

Ця ситуація яскраво показала, що донорські кошти дають більше користі, адже йдуть напряму на вирішення проблеми. Питання: що не так з нами та чому так нераціонально користуються бюджетними коштами, яких і так не має?

Завдяки моніторинговим виїздам вдалося порівняти як реалізовуються кошти. По суті ми виявили, що роботи ведуться, але за відсутності контролю як з боку правоохоронних органів, так і громадськості, виконуються недоброчесно. Ми у передчутті що ж буде далі…

Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту «Відновлення з прозорістю: громадський контроль за відбудовою соціальної інфраструктури Баштанщини», що реалізується в межах субгрантингового компоненту проєкту «Контроль витрат на відновлення», який реалізується за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю «Проти Корупції» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт «Контроль витрат на відновлення» впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО «Технології прогресу».

Поширити в

Comments are closed.