Відбудова Лепетиського сільського ліцею: що відбувається по факту?

0

Два влучання в Лепетиський сільський ліцей у березні та травні 2022 року спричинили сильні руйнування закладу. 4 березня 2024 одразу ж було оголошено тендер на відбудову  на суму 30 998 000 грн. Готуйте попкорн, бо навіть ми захопилися цим матеріалом.

 

 

Цікавим результатом дослідження є те, що у тендері приймали участь допущені 2 компанії: місцева будівельна компанія «Граніт-Плюс» та одеська – «Стройспецтехника», яка до війни спеціалізувалася на будівництві доріг. Друга компанія отримала перемогу у даному тендері на суму 30 080 050 грн

Цікавим фактом також є те, що під час тендеру був проведений державний аудит за скаргою одного з учасників тендеру, а саме Херсонської фірми «Промальп». Закон України «Про публічні закупівлі» вимагає відмову участі у тендері юридичної особи, що не має антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі перевищує 20 млн грн.  На що фірмі відмовили. В свою чергу, фірма «Стройспецтехника», яка стала переможцем даної закупівлі, на початок тендерної пропозиції не завантажила антикорупційну програму, а зробила це пізніше.

За умовами тендеру капітальний ремонт має завершитися до кінця 2026 року. Варте уваги те, що ціна контракту «тверда», тобто переможець має розрахувати ціни на матеріали та ремонт на 2 роки вперед!

Очікування – реальність: що там відбувається?

Відновлення покрівлі та стін, заміна вікон, ремонт водопроводу, каналізацій та системи опалення — такий ремонт має відбуватися згідно договору. Та що по факту? 

Реальність часто відрізняється від очікувань. Наша проєктна команда в середині липня мала моніторинговий виїзд на даний обʼєкт. Ми побачили, що станом на липень (якщо порівнювати з календарним графіком виконання робіт по обʼєкту), підрядник відстає від графіку десь на 50-60%. Згідно з документами, вже мало завершитися облаштування покрівлі, але роботи були на початковому етапі (див. фото 2).

Отож, має бути освоєно майже 7 000 000 грн на відновлення обʼєкту, а по факту —  25-30% від суми. На нашу думку, відставання від календарного плану відбувається через відсутність достатньої кількості працівників на даному обʼєкті. 

Наступне розгортання подій скоро…

Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту «Відновлення з прозорістю: громадський контроль за відбудовою соціальної інфраструктури Баштанщини», що реалізується в межах субгрантингового компоненту проєкту «Контроль витрат на відновлення», який реалізується за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю «Проти Корупції» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт «Контроль витрат на відновлення» впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО «Технології прогресу».

Поширити в

Comments are closed.