Два будинки, дві автівки, 38 гектарів землі та “загублений” бізнес. Чим володіє заступниця голови Христинівської райради?

0

Заступниця голови Христинівської районної ради Лариса Федичканич обіймає свою посаду другий рік поспіль. Раніше жінка працювала акушеркою фельдшерсько-акушерського пунку села Ліщинівка, що на Христинівщині. До районної ради балотувалась від ВО «Батьківщина».

Згідно декларації Лариси Федичканич, її сім’я володіє двома житловими будинками у селі Ліщинівка. Один з них зареєстрованих на заступницю голови райради – загальною площею 137 квадратний метрів та вартістю 5 тисяч гривень на момент придбання (2007 рік), в переоцінці на сьогодні чомусь вказана така сама сума. Згідно даних сайту olx.ua вдвічі менший будинок у Ліщинівці зараз продається за 4 тисячі доларів (понад 115 тисяч гривень).

У 2011 році чоловік Лариси Федичканич Василь Федичканич вступив у право володіння будинком на 97 квадратних метрів у тій же Ліщинівці (вартість невідома). Про це дізнаємося з декларації за 2016 рік.  Цікаво, що в декларації 2015 року про це – ні слова.

Ще цікавішу інформацію стосовно цього будинку знаходимо в Державному реєстрі прав власності на нерухоме майно. Звідти дізнаємося, що квадратура будинку насправді 228 квадратних метрів загальна та 115 квадратів. Загальна вартість нерухомого майна – понад 139 тисяч гривень, а 27 самочинно забудованих квадратів коштують понад 9 тисяч.

Окрім нерухомості пара володіє ще понад 38 гектарами землі – це три земельні ділянки та 5 земельних паїв у Ліщинівці.

Щоправда, у декларації «загубилася» ще одна земельна ділянка на півгектара у Ліщинівці, зареєстрована на Василя Федичканича у 2016 році. Про це свідчить інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Серед рухомого майна у власності Федичканичів – дві легкові автівки Toyota Corolla 1993 року випуску (15 тисяч гривень) та Volkswagen Transporter 2003 року випуску (56 тисяч гривень, близько 2 тисяч доларів). Згідно інформації сайту auto.ria.com аналогічні автівки коштують від 5 до 8,5 тисяч доларів, залежно від стану та пробігу.

На Ларису Федичканич також зареєстрований Мотоцикл  VIPER 2011 року випуску за 4 тисячі гривень. На  сайті auto.ria.com аналогічний мотоцикл ми знайшли за 11 тисяч гривень.

У 2015-му декларантка заробила 42 тисячі гривень за основним місцем роботи та ще 11 тисяч пенсії. 19 тисяч гривень отримав її чоловік. Ще трохи більше 11 тисяч гривень сім’я Федичканичів заробила здачею землі в оренду та 2 тисячі від продажу продукту власного виробництва.

У 2016 зарплата декларантки зросла до 61 тисячі гривень, пенсія до 13 тисяч, прибутки чоловіка – до 24 тисяч гривень. Також пара отримала 5 тисяч гривень субсидії.

У 2017-му заступниця голови районної ради декларує 20 тисяч гривень доходу від надання майна в оренду фермерському господарству «Андрій».

Щоправда, в жодній з декларацій не сказано, що це ж саме ФГ «Андрій» ще з 1999 року, тобто вже понад 18 років належить чоловікові декларанти Василю Федичканичу. Про це свідчать дані порталу YouControl.

На цьому ж ресурсі знаходимо фінансово-майновий стан суб’єкта за 2016 рік. Чистого прибутку на кінець 2015 року – 140-150 тисяч гривень. На кінець 2016 – 220 – 230 тисяч.

Нагадуємо, що згідно нового антикорупційного законодавства, штраф у розмірі від 17 000 до 42 500 грн тягне за собою надання недостовірних відомостей стосовно майна вартістю 100–250 прожиткових мінімумів (168 000 – 420 000 грн). .
Якщо ж декларант намагався приховати правду про вартість майна у більш ніж 250 прожиткових мінімумів (420 000 грн), йому загрожує позбавлення волі до двох років. Або штраф від 42 500 до 51 000 грн, або громадські роботи. Таке правопорушення також тягне за собою заборону займати відповідні посади.
Як ми уже повідомляли, півроку тому видання «Рідний Край» писало про голову Христинівської райради Анатолія Бордуна та його заступницю Ларису Федичканич як про фігурантів корупційного скандалу та відповідачів у судовій справі.

«Голова Христинівської районної ради Бордун Анатолій Володимирович та його заступник Федичканич Лариса Іванівна відповідатимуть перед Законом через махінації з власним призначенням на займані посади. Про це йдеться на сайті Христинівського районного суду Черкаської області.

І Бордун Анатолій Володимирович, і Федичканич Лариса Іванівна, будучи депутатами Христинівської районної ради, не повідомили засідання районної ради про наявність реальних конфліктів інтересів. Фактично ці особи не мали права висувати свої кандидатури на займані посади та брати участь у голосуванні», – пише інтернет-ресурс.

http://ridnyi.com.ua/news/2017/07/14/post-9856

Ірина Семенова, фахівець з планування і проведення pr-кампаній ГО «ПРОТИ КОРУПЦІЇ»

Матеріал підготовлений в рамках співпраці з проектом ПРООН «Прозорість і доброчесність публічного сектору», проекту «Конфлікт інтересів у діяльності місцевих депутатів Черкаської області»

Поширити в

Comments are closed.