Майно дружини та невідомі джерела прибутків: чим володіє голова Смілянської районної ради

0

Чинний голова Смілянської районної ради Володимир Грошев обіймає свою посаду другий рік поспіль. Перед тим, як стати головою райради, Олексій Петрович працював керівником ЖКП «Холодноярське», що на хуторі Холодноярське Смілянського району. Підприємство обслуговує багатоповерхівки (комунальні послуги) та надає власне майно в оренду.

На посаді голови райради Володимир Грошев (представник Радикальної партії Ляшка) замінив «порошенківця» Василя Мельника.

«Розхитування позицій Василя Мельника відбулося одразу після його обрання. Спочатку депутати не змогли зійтися на кандидатурі заступників, потім через декілька сесій змінили регламент в частині можливості звільнення голови районної ради переважною більшістю замість двох третіх голосів.

За обрання Володимира Грошева головою районної ради голосувало 19 депутатів, решта залишила сесійну залу», – пише про вибори інтернет-ресурс «Смеляночка».

Бідний чоловік багатої дружини

Аналізуючи декларацію Володимира Грошева, приходимо до висновку, що жодного майна у нього немає. Дві земельні ділянки, будинок, квартира та легковий автомобіль подружжя зареєстровані на дружину очільника райради Анастасію Грошеву. Так, дружина керівника райради має у власності дві майже однакові земельні ділянки у селі Балаклея загальною площею 2 382 квадратних метри, придбані у 2007-му році. Щоправда вартість вказана лише однієї – 4 172 гривні.

Також у власності Анастасії Грошевої житловий будинок на 66 квадратних метрів у селі Теклине, придбаний у 2008-му році (вартість – майже 20 тисяч гривень) та квартира на 65 «квадратів» у Балаклеї (12,5 тисяч гривень).

Окрім цього дружина голови Смілянської райради володіє легковим автомобілем KIA OPIRUS 3.8 5AT2 2007-го року випуску, що коштує майже в шість разів дорожче, аніж усе її нерухоме майно, а саме – 211,5 тисяч гривень.

Судячи з декларації, доходи очільника райради досить скромні. Так у 2015 році Володимир Грошев заробив трохи більше 28 тисяч гривень у ЖКП «Холодноярське». Це джерело доходу вказане, як єдине.  Його дружина Настасія Грошева у 2015 році отримала близько 18,5 тисяч гривень з різних джерел (заробітна плата в ЖКП «Холодноярське», проценти від вкладу в «Ощадбанку», субсидія та Управління соцзахисту Смілянської РДА). Звідси незрозуміло, як пара утримує своє майно і двох дітей (син і дочка зазначені в декларації, а отже, проживають з батьками під одним дахом). Більше того, в наступному 2016-му році Настасія Грошева декларує 10,5 тисяч гривень допомоги по догляду за дитиною до 3 років, отже подружжя витрачається ще й на виховання малолітньої дитини.

Щодо старшого сина Грошевих, Дениса, то у 2015 році він декларує 225 гривень від Смілянської РДА (вид доходу не вказаний), у 2016-му – 780 гривень із того ж джерела як допомогу на «харчування спортсменів». А першого квітня 2017 Денис Грошев сам подає декларацію як  провідний спеціаліст сектору прийняття рішення відділу грошових виплат та компенсацій. Щоправда, у ній не заповнено жодної графи.

Що ж до прибутків голови сім’ї – Володимира Грошева, то  у 2016-му його прибутки різко збільшуються за рахунок заробітної плати у Смілянській районній раді – майже 114 тисяч за рік проти 28.

Таким чином прибутки сім’ї зростають у 2,5 рази (125 тисяч гривень проти 47), проте все одно лишаються дуже невисокими.

Хоча, за словами голови Смілянської РДА Олександра Беззубого, амбіції голови районної ради та його «апетити» щодо заробітної плати набагато вищі – в районі 35 тисяч гривень. І це серйозно б’є по бюджету Смілянського району, адже на преміювання голови райради на 350%, а деяких працівників райради – на 500% необхідно півмільйона гривень.

«Особливе обурення викликає манера пана Грошева спілкуватися мовою ультиматумів. Напередодні голосування щодо виділення співвіфінсування на ремонт доріг голова райради в ультимативній формі звернувся до мене з вимогою підписати подання щодо збільшення фонду заробітної плати райради на півмільйона гривень. Хочу наголосити, що потреба в додатковому фінансуванні виникла в зв’язку з отриманням головою райради премії та надбавки в розмірі 350% від посадового окладу, а заробітна плата окремих працівників районної ради сягає до 500%.
Необхідно пояснити, що за умови, коли голова та заступник райради отримували б премію в розмірі 300%, а розмір премії та надбавки працівників апарату районної ради сягав би 150% на кінець року економія фонду заробітної плати Смілянської районної ради складала б біля 100 тис. гривень. У разі моєї відмови підписати згадане подання Володимир Грошев запевнив, що буде блокувати всі подання райдержадміністрації і розпочав це робити з наступної позачергової сесії.
На моє глибоке переконання людина, яка на одну шальку терезів ставить власну заробітну плату, яка за його «принциповою позицією» повинна становити не менше 35 тис. грн. в місяць (при середній зарплаті по району 3-5 тис. грн.), а на іншу – ремонт зношених доріг в Смілянському районі, проект по гемодіалізу, від якого залежить життя людей, не заслуговує на право керувати районною радою, – цитує Беззубого портал «Сміла-INFO».

Володимир Грошев: про що пишуть ЗМІ

У Смілянських інтернет-ЗМІ ім’я Володимира Грошева згадується у зв’язку з виборами голови смілянської РДА (його називають одним із п’яти можливих претендентів), власне, виборами голови райради, а також діяльністю очолюваного ним ЖКП «Холодноярське», зокрема про дорожнечу тарифів підприємства на водопостачання та водовідведення порівняно зі смілянськими.

«До порядку денного зборів було внесено питання: про передачу водогону, який обслуговує ЖКП «Холоднянське», на баланс Смілянського КП «ВодГео». Питання щодо передачі водогону було викликано високими тарифами на водопостачання-водовідведення, значно вищими за міські. У ході дискусії директором ЖКП «Холоднянське» було висловлена пропозиція щодо утворення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків або асоціації таких об’єднань (ЖКП обслуговує 22 багатоквартирні будинки), які б виступали стороною договору з передачі та обслуговування водогону», – повідомляє сайт Смілянської РДА подробиці зборів громадян в селі Холодноярське.

Також прізвище голови Смілянської райради згадується у матеріалі сайту «Провінція» щодо рейдерського захоплення урожаю фірми ТОВ «Деметра ЛК» представниками батальйону «Айдар» та сусідньої фірми «Злагода» в селі Ротмистрівка Смілянського району.

Довідково: депутатом Смілянської міської ради Володимир Грошев став від «Радикальної партії Олега Ляшка». Нині – безпартійний.

Ірина Семенова, фахівець з планування і проведення pr-кампаній ГО «ПРОТИ КОРУПЦІЇ»

Матеріал підготовлений в рамках співпраці з проектом ПРООН «Прозорість і доброчесність публічного сектору», проекту «Конфлікт інтересів у діяльності місцевих депутатів Черкаської області»

Поширити в

Comments are closed.