ТОП-помилки, які допустили посадовці Черкащини у своїх деклараціях

0

Фахівці ГО “Проти корупції” проаналізували 31 електронну декларацію чиновників Черкащини. І лише одна з них була заповнена цілком правильно.

Про результати перевірок, типові помилки в деклараціях та відповідальність про це розповіли під час прес-конференції експерт та керівник організації Ірина Коваль, Юрій Путря відповідно, а також представник комісії із запобігання корупції при Черкаській обласні раді Олена Фюдр.

Зокрема, фахівці проаналізували декларації 19 – голів районних рад, 12 – їх заступників.  Правильно заповненою виявилася лише декларація екс-заступника голови Чорнобаївської райради Анатолія Нужного.

Примітка: у семи районах представники організації не знайшли інформації про чинних заступників районних рад, у Чорнобаївському районі нині немає ні голови, ні заступника, тому аналізували декларації екс-заступника та екс-голови ради.

Серед типових помилок, які допустили посадовці:

– невказана вартість нерухомого (будинки, квартири, гаражі, земельні ділянки) та рухомого майна, або ж вартість вказана вибірково;

– вартість майна дуже занижена;

– приховування бізнесу;

– приховування нерухомості;

– великі суми, що безслідно зникають;

– неправдоподібно низькі доходи.

– відсутність житла (навіть орендованого);

– конфлікт інтересів.

Так, наприклад, голова Драбівської райради Юрій Дзега у своїй декларації зазначив, що володіє будинком 82 кв.м. у селі Степанівка, який коштує всього 3 тис грн. А заступник голови Черкаської райради Олексій Степанюк приховав від держави квартиру в Черкасах, площею 66 кв.м.

Або ж наприклад, у декларації голови Шполянської райради Олександра Кузуба у 2015 році зареєстровано 12 млн грн, готівкою, а у декларації за 2016-ий – 166,5 тис. грн. готівкою і близько 20 тис. грн сплачених до банку за кредитом. Куди поділися готівкові мільйони – невідомо.

ТОП-5 матеріалів про голів райрад (або їх заступників)які читали найактивніше

Сергій Стасько, головний редактор сайту Zmi.ck.ua, де були розміщені публікації про електронні декларації чиновників Черкащини, сформував рейтинг статтей, які набрали найбільше переглядів:

1 місце. Про голову Черкаської райради Олексія Собка – 3890 переглядів.

2 місце. Доходи й статки голови Золотоніської райради Валерія Саранчи – 2674 перегляди.

3 місце. Електронна декларація голови Смілянської райради Володимира Грошева – 2125 переглядів .

4 місце. Про голову Корсунь-Шевченківської райради Валерія Заболотнєва – 1929 переглядів.

5 місце. Чим володіє заступник голови Золотоніської райради Тетяна Гончаренко – 1969 переглядів.

Яке покарання чекає на порушників?

За надання недостовірних відомостей стосовно майна вартістю від 168 тис. грн до 420 тис. грн – штраф від 17 тис. грн до 42,5 тис. грн.

За приховування інформації про вартість майна більше 420 тис. грн – позбавлення волі до двох років, або штраф від 42,5 тис. грн. до 51 тис. грн., або громадські роботи, а також заборона займати відповідні посади.

За надання недостовірних відомостей стосовно майна менше 168 тис. грн – дисциплінарна відповідальність (догана, попередження про неповну службову відповідність; затримка до одного року в присвоєнні чергового ранку або у призначенні на вищу посаду).

Як повідомив керівник ГО “Проти корупції” Юрій Путря, за фактами порушення кримінального та адміністративного кодексу юристи організації подадуть до суду.

Теги: електронна деклараціяголова райрадикорупціяперевірка

Поширити в

Comments are closed.