12 мільйонів готівкою, прихована вартість нерухомості та кредити дружини. Чим володіє голова Шполянської райради?

0

Голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб обіймає свою посаду другий рік поспіль.

Обійшовши «свободівця» Олександра Дрибаса, представник партії ВО «Черкащани» Кузуб очолив районну раду Шполянщини 17 листопада 2015 року. Раніше балотувався у депутати від «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка.

В деклараціях Олександра Козуба – мільйонні гривневі заощадження та тисячні кредити,  земельні ділянки і автівки. Що цікаво, мільйони з’являються в декларації одного року і безслідно зникають у наступному. Але якою б вражаючою не була декларація голови-мільйонера, значна частина його статків у документах все одно не зазначена.

Так, з декларацій за 2015-2016 роки дізнаємося, що Олександр Кузуб разом зі своєю дружиною Людмилою Кузуб та сином Миколою Кузубом володіє лише одною квартирою у місті Шпола на 55 квадратних метрів, її вартість зазначена за цінами 1996-го року – 9,5 тисяч гривень. Реальну вартість на той час знаходимо  в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно. Людмила Кузуб брала цю квартиру в іпотеку під заставу будинку свого батька Петра Клименка. Сума іпотеки – 105 тисяч гривень. За нинішнім курсом така квартира коштує близько 500 тисяч гривень. Цікава деталь – в обох деклараціях квартира порівну належить трьом власникам – подружжю Кузубів та їхньому сину Миколі. Хоча, згідно реєстру, до 26.12.2017. іпотеку виплачувала лише Людмила Кузуб, отже квартира могла бути оформлена лише на неї.

Нагадаємо, що покарання за приховані від держави статки з цього року стало суворішим. Якщо раніше недобросовісно декларанту загрожувала лише адміністративна чи дисциплінарна відповідальність, то тепер, в окремих випадках, це вважатиметься кримінальним злочином.

Зокрема, у разі  приховування декларантом правди про вартість майна у більш ніж 250 прожиткових мінімумів (420 000 грн), йому загрожує  позбавлення волі до двох років. Або штраф від 42 500 до 51 000 грн, або громадські роботи. Таке правопорушення також тягне за собою заборону  займати відповідні посади.

Щодо іншої нерухомості, а саме – земельних ділянок голови Шполянської райради, то тут дані декларації та реєстрів частково збігаються, проте, вказана вартість не всієї землі. В деклараціях знаходимо три земельні ділянки загальною площею майже 61 тисяча квадратних метрів і вартістю понад 255 тисяч гривень (вказано ціну двох ділянок із трьох). При чому більшість землі зареєстровано на дружину Олександра Кузуба Людмилу. Вся земля розташована у Шполянському районі – села Соболівка та Матусів, а також райцентр – Шпола. В реєстрах знаходимо інформацію лише про одну ділянку в селі Матусів на 2,45 гектара, яка здана в оренду сільськогосподарському підприємству «ОЛІАНА» на 7 років.

З іншої нерухомості на Олександра Кузуба зареєстровано гараж на 28 кв м у Шполі, ціна якого в декларації не вказана.

Щодо рухомого майна, то сім’я Кузубів володіє двома легковими автівками: MITSUBISHI GALANT 1.8GL 1993 року випуску (25 тисяч гривень) та HYUNDAI I-30 2011 року випуску (160 тисяч гривень).

Мільйони від підприємництва та кредити дружини

Згідно декларації 2015-го року Олександр Кузуб отримує прибутки, яким би позаздрили й обласні керманичі. Так, голова райради декларує  понад 15 мільйонів прибутку від підприємницької діяльності, але не вказує джерело – фірму, підприємство чи виробництво, що дало такий відчутний фінансовий плюс. Водночас, згідно досьє на Кузуба на сайті YouControl, він припинив підприємницьку діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту та консультування з питань оподаткування ще 5 років тому.

Разом з цими прибутками Олександр Кузуб у 2015-му реєструє 15 тисяч гривень зарплати від ТОВ «Лебединський Насіннєвий Завод», 14 тисяч від Шполянської районної ради та понад 4 тисячі від надання в оренду землі СПП «Оліана».

Дружина Кузуба Людмила декларує трохи більше 56 тисяч від АТ «Райффайзен банк Аваль», майже 5 тисяч страхових виплат та 5 389 гривень від надання майна в оренду СТОВ «Агроспілка».

Майже 11 тисяч гривень у 2015-му заробив син Олександра Кузуба Микола, працюючи в Шполянській РДА.

Незважаючи на те, що у 2015-му Олександр Кузуб декларує понад 12 мільйонів гривень готівкою (!) на його дружині «висить» кредит у понад 34 тисячі гривень.

Наступного року зарплата Кузуба, як голови районної ради росте, дружина влаштовується на ще одну роботу, а задекларовані в 2015-му мільйони дивовижним чином «розчиняються» в повітрі.

У 2016-му голова Шполянської райради заробив майже 138 тисяч гривень за очільництво депутатського корпусу та ще 6 тисяч від надання майна в оренду. Людмила Кузуб декларує майже 89,5 тисяч прибутку від роботи в АТ «Райффайзен банк Аваль», ТОВ “Фінансова компанія “ВІВА КАПІТАЛ” та надання майна в оренду.

При цьому Олександр Кузуб декларує лише 150 тисяч готівкою та 16,5 тисяч на рахунках в різних банках. При чому Людмила Кузуб знову бере 18 тисяч кредиту під заставу будинку та ще майже 2,5 тисячі у «ПриватБанку». Незважаючи на те, що сім’я Кузубів протягом 2016-го сплатила майже 20 тисяч гривень за кредитом, так і не зрозуміло, куди поділися готівкові мільйони. Жодних великих покупок, які б відображалися в декларації, не було.

Ірина Семенова, фахівець з планування і проведення pr-кампаній ГО «ПРОТИ КОРУПЦІЇ»

Матеріал підготовлений в рамках співпраці з проектом ПРООН «Прозорість і доброчесність публічного сектору», проекту «Конфлікт інтересів у діяльності місцевих депутатів Черкаської області»

Поширити в

Comments are closed.