🧑🎓Так історично склалося, що українці ніколи не здаються і продовжують боротися за своє майбутнє. До початку повномасштабного вторгнення та значних руйнувань Лепетиський ліцей протягом багатьох років слугував скарбницею знань та мудрості, де сотні українських дітей здобували цінні знання та навички. В інтерв’ю для Громадського офісу відновлення директорка ліцею Бучинська Олена Іванівна розповіла про те, як почали його відбудову.
– Олено, розкажіть,будь ласка, більш детальніше про руйнування ліцею. Це були прямі влучання ракет чи, можливо, це було поруч на території ?
– На превеликий жаль, наш ліцей зазнав сильних руйнувань. Коли неподалік від нас тривали бойові дії, ліцей отримав одне пряме влучання ракети в спортзал та двічі було поцілено в кабінет географії, нам вдалось врятувати тільки деяку техніку та меблі. Через те, що значно пошкоджена покрівля, всі дощі і сніги потрапляють в приміщення, що призводить до ще більшого руйнування ліцею.
– А чи була залучена допомога з боку держави?
– Так, було виділено кошти на розробку проєктно-кошторисної документації, а також було укладено договір на капітальний ремонт сроком на 3 роки, виділено кошти – 4 567 660 грн, укладено договір на технічний нагляд і авторський нагляд.
– Скажіть, будь ласка, чи вже проводилися якісь ремонтні роботи та який відсоток їх виконань?
– На сьогоднішній день роботи розпочато і вони тривають. Зараз підрядник буде виконувати в першу чергу ремонт покрівлі, адже вона була значно пошкоджена, а також мають почати ремонтувати підвальне приміщення під ліцеєм. На даний час стару покрівлю демонтували та встановили нові балки. Поки ніякі роботи не оплачувалися, адже спочатку виконуються роботи, потім їх перевіряє технічний нагляд, якщо все виконано вірно, то підписуються акти про виконані роботи і тільки потім передаються на оплату.
Журналістка Громадського офісу відновлення також дізналася, що розпочаті роботи виконує недобросовісний підрядник, отож згодом опублікуємо оновлену інформацію.
🌏 Проєкт «Створення громадського офісу: новий крок до зближення громади та влади» впроваджується в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами.