Зараз тривають реконструкції будівлі комунального закладу Баштанський психоневрологічний інтернат с. Лоцкине, а саме влаштування додаткового виходу з найпростішого укриття зменшення великих отворів у зовнішніх огороджувальних конструкціях.
Нові проєктні рішення з облаштування укриттів зацікавили нашу команду. В межах проєкту під час моніторингового виїзду хотіли дізнатися про саме облаштування укриття в Баштанському психоневрологічному інтернаті с. Лоцкине, де було заявлено, що його переоблаштують на доступне укриття навіть з ліфтом для людей з інвалідністю. Але не так сталося, як гадалося.
Звісно, каву нам запропонували, але на сам об’єкт з першого разу потрапити не дозволили. Аргументували відмову тим, що установа має спеціальний режим і доступ відвідувачів. Ми звернулися до балансоутримувача управління соціального захисту з проханням відвідати даний об’єкт у присутності персоналу та без доступу до хворих. Керівник департаменту відмовила, аргументуючи це тим, що «багато організацій приїжджає, і кожну треба перевірити». В свою чергу ми подали відповідні документи в додатках і копію грантового контракту. Не допомогло:).
То що ж нам відомо станом на зараз?
Тендерну пропозицію отримала Миколаївська ТОВ «Майстер Буд-Монтаж». Договір, що складає 2 226 934,90 грн. підписаний 02.11.2023 і діяв він до 31.12.2023. До того ж, 27.12 внесені зміни про те, що дія договору завершується 31.12.2024 року. Тобто за місяць згідно авансу ТОВ «Майстер Буд-Монтаж» повинен був зробити демонтажні роботи покрівлі, будівельні роботи з облаштування пандусу, стін та перегородок.
Відомо з відкритих джерел, що оплачено роботи на суму 794 775,60 грн: 668 000 аванс, інше – роботи двома актами. На сьогоднішній день є акт №3 на суму майже 32000 та акт №2 на суму 95000. Можна сказати, що роботи не ведуться, або ведуться не в спішних темпах. Якщо проаналізувати, то їх виконано близько 15-20% на момент написання статті.
Згідно графіку (див. фото 2), основні роботи повинні були закінчити у квітні 2024 року. Тому можливо, що керівництво департаменту соціального захисту не хоче оприлюднювати дану проблему. Дуже сподіваємося, що після публікації статті, нам все таки вдасться дізнатися картину, щоб розвіяти думки щодо недоброчесності виконання робіт.
Чиновники не звикли, що громадськість контролює, та то нічого – привчаємо)
Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту «Відновлення з прозорістю: громадський контроль за відбудовою соціальної інфраструктури Баштанщини», що реалізується в межах субгрантингового компоненту проєкту «Контроль витрат на відновлення», який реалізується за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю «Проти Корупції» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт «Контроль витрат на відновлення» впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО «Технології прогресу».