Перемога за плечима: Березнегуватський професійний ліцей втілює в життя мрію про комфортне укриття! 

0

Проєкт «Облаштування кімнати дозвілля в укритті під час перерв для учнів Березнегуватського професійного ліцею» здобув грант на суму 34 000 грн, який допоможе зробити час, про-ведений в укритті під час повітряної тривоги, більш комфортним та приємним для учнів. Кореспондентка Громадського офісу від-новлення поспілкувалася з директоркою ліцею Ларисою Станіс-лавівною, аби дізнатися більше про плани щодо використання укриття. 

 

    

– Чому вирішили написати грант саме на облаштування укриття та які у вас ідеї що-до його використання?

– Ідея створення кімнати дозвілля виникла не випадково. На жаль, нинішні реалії змушу-ють навчальні заклади облаштовувати ук-риття, де учні та персонал можуть перебува-ти під час небезпеки. Проте перебування в обмеженому просторі протягом тривалого часу може негативно впливати на психоемо-ційний стан людей. Саме тому виникла ідея створити затишний простір, де учні під час перерв в укритті могли б розслабитися, від-воліктись від тривожних думок та з користю провести час. Також в облаштованому  укритті плануємо проводити тренінги на різні тематики, читати лекції та дивитися пізнавальні відео.

– Чи є ініціативи від дітей щодо його функціонування? 

– Так, звісно! Взагалі діти вже полюбляють проводити час в облаштованій кімнаті, іноді викла-дачам доводиться їх звідти виганяти на заняття ( сміється). Діти хочуть, щоб там була створена ігрова зона, яка б включала  настільні, карткові, відео ігри  та інші розваги. Планується, що учні будуть брати участь у ремонтних роботах, наприклад, фарбування стін, а можливо і створять там власне графіті чи розпис. 

– Чи є взагалі ініціативні діти?

– Звичайно! У нас є учнівське самоврядування і діти приймають участь у всіх можливих кон-курсах та проєктах не тільки, які проходять на базі ліцею, а і на обласному рівні. Зараз така ситуація, яка не дає можливості проводити різні заходи, але активності для дітей є і вони з задоволенням беруть в них участь. 

– Що робите для того, щоб простір був корисним?
– Простір вже корисний, адже він слугує найпростішим укриттям, а також  викладачі та діти вдо-сконалюють його за допомогою різного навчального та розважального матеріалу, щоб кожен міг знайти заняття за своїм смаком. В облаштованій кімнаті можна зіграти партію шахів, позма-гатися в “Твістер” та пограти в настільний “Морський бій”.

– Який захід плануєте організувати?

– Плануємо провести тренінгове заняття та майстер-клас з учнями в нашій новоствореній  кім-наті дозвілля. Вирішуємо на яку тему і визначаємося з днем. Можливо, це буде обговорення про мінну безпеку чи про здоровий спосіб життя, ідей багато, так що будемо втілювати їх в реа-льність. У нас є проєктор, тож будемо показувати фільми, а також під час повітряної тривоги бу-демо проводити лекції. 

Чи є перспектива сталості проєкту та що далі там буде відбуватись?

– Так звісно, насамперед це створення сприятливих умов для учасників навчального процесу. Планується створити не тільки безпечне місце для навчання, а і облаштувати кімнати для роз-ваг, аби покращити емоційний і психологічний стан дітей.

Проєкт «Створення громадського офісу: новий крок до зближення громади та влади») впрова-джується в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього від-новлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами.

Поширити в

Comments are closed.