Центр зайнятості: як державна інституція адаптується до нових реалій

0

Кореспондентка Громадського офісу відновлення мала онлайн-розмову з директоркою Березнегуватської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Світланою Володимирівною. Поспілкувалися про те, які виклики стоять перед центром зайнятості, які можливості він пропонує шукачам роботи та які плани на майбутнє.

— Скажіть, будь ласка, який рівень безробіття у нашій громаді та яка кількість безробітних ?

— Центр зайнятості не володіє інформацією щодо кількості працездатного населення нашої громади, тому вирахувати % безробіття не можемо. Станом на 19.06.2024 у статусі безробітних на обліку Березнегуватського відділу Баштанської філії Миколаївського ОЦЗ перебуває 235 осіб. З них жінок 168, а молоді – 67 осіб.

— Як центр допомагає людям знайти роботу в умовах війни? 

— Надаються вакансії як на районному рівні, обласному так і по Україні. Якщо роботодавець сплачує компенсацію за житло або гуртожиток, такий варіант пропонуємо для ВПО. Запрошуємо взяти участь у суспільно-корисних роботах, які направлені на ліквідацію наслідків збройної агресії рф. Кошти на заробітну плату 100% забезпечує Державний центр зайнятості. До таких робіт з початку 2024 року залучено вже більше 200 осіб. 

— Чи багато пропонують вакантних місць?

— Вакантних місць не багато, але укомплектувати їх дедалі складніше. Роботодавці, зазвичай, подають до служби зайнятості потребу в кадрах коли  відбулося звільнення працівника, а заміна відсутня. Тому звертаються за терміновим укомплектуванням і фахівці  додатково займаються рекрутингом.

— Скажіть чи проводяться якісь навчання на базі центру зайнятості? 

— Однією із послуг служби зайнятості є навчання в центрах професійно-технічної освіти (для осіб зі статусом безробітний навчання безкоштовне). Це може бути як підвищення кваліфікації (3-5 днів) так і здобуття нової професії (4-7 місяців). Вже маємо результати, але хочемо, щоб наші клієнти активніше долучалися та зверталися саме за цією послугою. На сьогодні отримали підвищення кваліфікації 15 осіб, навчання – 2 особи ВПО зі спеціальності психологія та архітектура й містобудування.

— Який бізнес пропонує вакансії?

— Активними шукачами робочих на ринку праці Березнегуватської громади є комунальне некомерційне підприємство «Березнегуватська центральна районна лікарня», навчальні заклади та фермерські господарства.

— Які вакансії найчастіше шукають та які користуються попитом?

— Враховуючи початок жнив, велику потребу мають фермерські господарства. Не вистачає підсобних робітників, трактористів, комбайнерів та водіїв. На сьогодні маємо дефіцит кваліфікова-них працівників, а саме – лікарів, бухгалтерів, економістів, вчителів, електриків.

— Які плани має центр на майбутнє?

— У планах реалізація активних програм служби зайнятості. Компенсації роботодавцям за працевлаштування клієнтів служби, за облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю, навчання та гранти на розвиток, або започаткування власної справи.

Проєкт «Створення громадського офісу: новий крок до зближення громади та влади» впроваджується в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами.

Поширити в

Comments are closed.